Osvetlenie priechodov pre chodcov

 

Osvetlenie priechodu pre chodcov

Sa stáva povinnou súčasťou novovzniknutých priechodov pre chodcov. V súčasnosti sú práve priechody pre chodcov najčastejším dejiskom dopravných nehôd a preto je nevyhnutosťou neustále prichádzať s novinkami, ktoré účinnne ochránia chodcov. Systém osvetlenia priechodov pre chodcov je nutné obohatiť o inteligentné systémy, ktoré efektívnym spôsobom zvýraznia chodca prechádzajúceho cez priechod pre chodcov.

V tomto ohľade pravidelne prinášame novinky v oblasti bezpečnosti cestnej premávky, ktoré sú viazané na najmodernejšie technológie a v súčasnosti preferovanú solárnu energiu. V súvislosti s osvetlením priechodov pre chodcov prichádzame s viacerými novinkami a to nielen čo sa týka solárne napájaného osvetlenia priechodu pre chodcov, ale ponúkame úplne novú možnosť zvýraznenia priechodu pre chodcov a to prostredníctvom vodorovného osvetlenia priechodu pre chodcov.

 • Princíp fungovania
  • Inovatívny systém zvýraznenia priechodu pre chodcov
  • Osvetlenie priechodu prostredníctvom 2 / 4 špeciálnych LED svietidiel, ktoré budú umiestnené v brubníkoch alebo v stĺpikoch
  • Možnosť osvetlenia priechodu z jednej strany, pri použití dvoch svietidiel
  • Nové bezpečnostné osvetlenie priechodu pre chodcov vytvorí pocit bezpečia pre všetkých účastníkov cestnej premávky
  • Napájanie z VO (verejné osvetlenie) 230 VAC / 24 VDC
 • Princíp fungovania
  • Podsvietené LED zvislé dopravné značenie IP6 obohatené o svietidlo TRILOGY zabezpečuje aj plnohodnotné OSVETLENIE PRIECHODU PRE CHODCOV
  • Použité sú vysokokvalitné fólie Superior trieda II (symbol IP6)
  • Nová farebná úprava a veľmi estetický dizajn boli vyrobené, aby vyhoveli požiadavkám moderných miest a obcí
 • APL SMART je navrhnutý tak, aby sa dosiahla čo najvyššia úroveň bezpečnosti priechodov pre chodcov s využitím najmodernejšej technológie. Ak sa chodec chystá prejsť na druhú stranu cesty, systém sa aktivuje buď tlačidlom (aktívny režim) alebo pomocou snímača (pasívny režim). Ak chodec nebol zaznamenaný a ani nedôjde k stlačeniu tlačidla, systém APL SMART aj napriek tomu zaručuje správne horizontálne a vertikálne osvetlenie. Čo sa stane, keď sa systém aktivuje? Vďaka inteligentnému stmievaniu sa úroveň osvetlenia pre chodcov pohybuje okolo 40% (v režime: Stand-by) a 100% (v režime: ON). NOVINKOU je jednoduchšia inštalácia systému osvetlenia priechodu pre chodcov.
 • Princíp fungovania APL SMART je navrhnutý tak, aby sa dosiahla čo najvyššia úroveň bezpečnosti priechodov pre chodcov s využitím najmodernejšej technológie. Ak sa chodec chystá prejsť na druhú stranu cesty, systém sa aktivuje buď tlačidlom (aktívny režim) alebo pomocou snímača (pasívny režim). Ak chodec nebol zaznamenaný a ani nedôjde k stlačeniu tlačidla, systém APL SMART aj napriek tomu zaručuje správne horizontálne a vertikálne osvetlenie. Čo sa stane, keď sa systém aktivuje? Vďaka inteligentnému stmievaniu sa úroveň osvetlenia pre chodcov pohybuje okolo 40% (v režime: Stand-by) a 100% (v režime: ON).
 • Princíp fungovania APL SOLAR je spoľahlivou voľbou pre miesta bez prístupu k distribučnej sieti. Je jedným z najekologickejších zvýraznení priechodu pre chodcov, ktoré v súčasnosti nájdete v našej ponuke. Svietidlá dokážu fungovať až 5 - 7 dní bez slnečného žiarenia. Použité sú svietidlá so špecifickou optikou určenou pre priechody pre chodcov.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 3 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s dvomi podsvietenými LED dopravnými značkami 900 x 900 mm s obojsranným symbolom IP6 a s výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Výhodou systému osvetlenia priechodcov pre chodcov APL CLASSIC ELV je fakt, že napájanie systému pozostáva z 1 x 230 VAC.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 2 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s podsvietenou LED dopravnou značkou 900 x 900 mm s obojsranným symbolom IP6 a s obojsrannými výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Výhodou systému osvetlenia priechodcov pre chodcov APL CLASSIC ELV je fakt, že napájanie systému pozostáva z 1 x 230 VAC.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 1 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s dvomi podsvietenými LED dopravnými značkami 600 x 600 mm s obojstranný symbolom IP6 a s obojstrannými výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Výhodou systému osvetlenia priechodcov pre chodcov APL CLASSIC ELV je fakt, že napájanie systému pozostáva z 1 x 230 VAC.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 4 je priechod pre chodcov osvetlený prostredníctvom podsvietenej LED dopravnej značky a svietidla TRILOGY. Svietidlo TRILOGY je umiestnené na dolnom okraji podsvietenej LED dopravnej značky so symbolom IP6 ako vidíte na obrázku nižšie. Svietidlo TRILOGY plnohodnotne dokáže osvetliť priechod pre chodcov. Novinkou je možnosť fungovania výstražných LED svetiel 24 hodín denne, namiesto pôvodného času fungovania len s verejným osvetlením. Výstražné LED svetlá budú umiestnené nad podsvietenou LED dopravnou značkou IP6.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 3 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s dvomi podsvietenými LED dopravnými značkami 900 x 900 mm s obojsranným symbolom IP6 a s obojstrannými výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Novinkou je možnosť fungovania výstražných LED 24 hodín denne, namiesto pôvodného času fungovania len s verejným osvetlením.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 2 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s podsvietenou LED dopravnou značkou 900 x 900 mm s obojstranným symbolom IP6 a s obojstrannými výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Novinkou je možnosť fungovania výstražných LED svetiel 24 hodín denne, namiesto pôvodného času fungovania len s verejným osvetlením.
 • Princíp fungovania V uvedenom riešení č. 1 je osvetlenie priechodu pre chodcov zabezpečené prostredníctvom asymetrických svietidiel, ktorých typ si zvolíte Vy v kombinácií s dvomi podsvietenými LED dopravnými značkami 600 x 600 mm s obojstranným symbolom IP6 a s obojstrannými výstražnými LED svetlami, ktoré budú efektívne zvýrazňovať a upozorňovať na priechod pre chodcov. Novinkou je možnosť fungovania výstražných LED svetiel 24 hodín denne, namiesto pôvodného času fungovania len s verejným osvetlením.