Prečo sú solárne LED gombíky také obľúbené?

Solárne LED gombíky (dopravné gombíky) sa stávajú súčasťou priechodov pre chodcov v moderných mestách a obciach po celom území Slovenska. Zvýraznenie priechodu pre chodcov je veľmi účinným a najmä ekonomickým prostriedkom zvyšovania bezpečnosti chodcov na priechode pre chodcov počas noci a to najmä v porovnaní s osvetlením priechodu pre chodcov. Vodič zo vzdialenosti cca 1 km spozoruje, že sa na jeho trase bude nachádzať priechod pre chodcov a prispôsobí tomuto faktu svoju jazdu.

Ak chcete po zotmení zvýrazniť určitý objekt ako napríklad dopravný ostrovček alebo inú Vami vybranú lokáciu a kvôli ťažkej dostupnosti distribučných sietí to nie je možné, CitySafety Vám ponúka riešenie. V našej ponuke nájdete škálu technicky najvyspelejších solárnych LED gombíkov, ktoré je možné využiť priamo v rámci cestnej infraštruktúry (priechody pre chodcov, dopravné ostrovčeky, okružné križovatky), ale rovnako sa stanú atraktívnym bodovým osvetlením pre Vaše námestia, parky, relaxačné oblasti a pod.

Vďaka solárnym LED gombíkom bude jazda v noci vizuálnym zážitkom.

Aký je rozdiel medzi solárnymi a retroreflexnými gombíkami?

Solárne LED gombíky sa odlišujú od retroreflexných gombíkov najmä tým, že svetelný tok sa nachádza priamo v prirodzenom zornom poli vodiča. Vysoký jas LED diód umožňuje až 10x väčšiu viditeľnosť ako v prípade použitia retroreflexných prvkov.